چرا برخی در آزمون وکالت قبول میشوند و برخی نه؟

چرا برخی در آزمون وکالت قبول میشوند و برخی نه؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/04 0 نظر 9,615 بازدید

نقطه‌ی تمایز قبولی‌ها با سایرین در این است که رتبه‌های برتر و افراد موفق جور دیگری فکر می‌کنند، آنها می‌دانند که برای قبول شدن در هر آزمونی، و برای بهتر شدن در زندگی باید از درون بهتر شد! آنها از «معجزه مهارت‌های نرم» آگاهند! و برای بهتر شدن از درون و رسیدن به چیزی که لایق و شایسته‌اش هستند می‌دانند که باید ابتدا «مهارت‌های نرم» را فرا بگیرند!

 

به سبب شغل و 2 دهه کار آموزش یک تحقیقی را انجام دادیم و آن این که چرا برخی در آزمون وکالت موفق می‌شوند و رتبه می‌آورند و خیل هم علی‌رغم تلاش و کوشش فراوان باز هم موفق نمی‌شوند!


ابتدا روی کتب و منابع مطالعاتی قبولی‌ها و رتبه‌های برتر متمرکز شدیم و دیدیم که خیلی از ردّی‌ها هم همان منابع را خوانده‌اند امّا نتیجه‌ی مورد نظرشان را کسب نکرده‌اند.


سپس روی مدّت زمان و ساعات مطالعه‌ی روزانه رتبه‌های برتر متمرکز شدیم، در این مورد هم دیدیم که خیلی از ردّی‌ها هم به همان میزان و یا حتی بیشتر هم وقت برای مطالعه گذاشته‌اند و درس خوانده‌اند امّا نتیجه‌ی کار آن چیزی نبوده که انتظارش را داشته‌اند.


سپس روی چگونگی مطالعه، میزان یادگیری استعداد و ضریب هوشی هر دوگروه کار کردیم، دیدیم که این شاخص هم معیار دقیقی برای تمایز نیست چرا که خیلی از افرادی که امسال قبول یا رتبه شده بودند در سال قبل رتبه‌های 3 رقمی و بالاتر داشته‌اند. پس نمی‌توانیم بگوییم که اگر کسی قبول نشده، از ضریب هوشی پایین و استعداد کم برخوردار است و یا حتی بالعکس!!


تلاش و کوشش و پشتکار را بعنوان وجه تمایز این دو دسته فرض قرار دادیم امّا با بررسی دقیق‌تر متوجه شدیم که فقط تلاش و کوشش کفایت نمی‌کند.
پس از بررسی‌های فراوان و گفتگو و مصاحبه با رتبه‌های برتر پی بردیم که آنان نه منابع متفاوت از دیگران را خوانده‌اند و نه از نظر وقت و زمان مطالعه، خودکشی کرده‌اند و هم میزان فراگیری آنها بیشتر از سایرین بوده است.


لکن به یک وجه تمایز جالبی دست پیدا کردیم اسم این وجه تمایز را گذاشتیم «مهارت‌های نرم»که می‌توان از آن بعنوان ویژگی همه افراد موفق در سراسر جهان نام برد.
 معتقدیم که اگر شما هم ردّپای آنها را دنبال کنید مطمئناً می‌توانید همان نتیجه همان دستاوردها و یا حتی بهتر از آنها را بدست آورید. 


نقطه‌ی تمایز افراد موفق و قبولی‌ها با سایرین در این است که رتبه‌های برتر و افراد موفق جور دیگری فکر می‌کنند، آنها می‌دانند که برای قبول شدن در هر آزمونی، و برای بهتر شدن در زندگی باید از درون بهتر شد! آنها از «معجزه مهارت‌های نرم» آگاهند! و برای بهتر شدن از درون و رسیدن به چیزی که لایق و شایسته‌اش هستند می‌دانند که باید ابتدا «مهارت‌های نرم» را فرا بگیرند!


چیزی که در ساختار آموزشی نه دوران مدرسه – نه دوران دبیرستان و نه در دانشگاه به ما نیاموختند!!! در مقاله‌های بعدی به شما می‌آموزیم که چگونه با فراگیری فقط 3  مهارت آینده‌ای متفاوت را برای خود رقم زنید!!
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مولف:قاسم حسین آبادی   به همراه برنامه ریزی درسی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

آزمون وکالت97:تاثیر کمک حافظه حقوق مدنی

آزمون وکالت97:تاثیر کمک حافظه حقوق مدنی

مفتخریم 18 سوال حقوق مدنی آزمون وکالت 97 عینا در کمک حافظه حقوق مدنی 2جلدی و 2سوال عینا در کتاب تست قوانین خاص حقوقی مطرح شده بود.

دلمشغولی های داوطلبین پس از آزمون وکالت97

دلمشغولی های داوطلبین پس از آزمون وکالت97

اکنون بعد از آزمون وکالت است، احتمالاً شما هم مشتاق هستید تا سریع‌تر کلید پیشنهادی ارائه شده از سوی مؤسسات مختلف را ببینید یا شاید هم ترجیح می‌دهید به آن توجه نکنید!

استرس آزمون وکالت

استرس آزمون وکالت

دوستان سلام؛ «استرس دارم، کمک لطفاً» روی سخنم با شمائیکه چندین ماهه دارید درس می‌خوانید، شاید هم یکسال یا بیشتر!! خیلی خسته شده‌اید! به خودتون می‌گید، این آزمون کی تموم میشه راحت شیم!!!!  

 آزمون وکالت98:مناسبترین منبع کدام است؟

آزمون وکالت98:مناسبترین منبع کدام است؟

مناسب‌ترین منابع وکالت 98 کدامند؟ اولیّن و یکی از مهمترین گام‌های قبولی در آزمون‌های حقوقی، بخصوص آزمون وکالت 98، انتخاب و تهیه‌ی منابع مطالعاتی مناسب است.

آزمون وکالت 97: معجزه ی مرور سریع(3 روزبه آزمون)

آزمون وکالت 97: معجزه ی مرور سریع(3 روزبه آزمون)

در 3 روز باقی مانده تا آزمون وکالت چه بخوانیم؟ در این مدت قرار نیست مطلبی را یاد بگیرید یا حفظ کنید، هدف یادآوری نکات و کلیدها واژه‌ها است.در مرور نکات وسواس نداشته باشید.مطالب را فقط از طریق مرور چشمی به حافظه کوتاه مدت انتقال بده! 

چهار نکته مهم برای قبولی در آزمون وکالت و کسب رتبه ممتاز

چهار نکته مهم برای قبولی در آزمون وکالت و کسب رتبه ممتاز

در این مقاله شمابا چند نکته بسیار مهم که تأثیر بسزایی در موفقیت شما دارد  آشنا میشوید. یاد میگیرید که چه چیزی را بیشتر بخوانید چگونه منابع را انتخاب کنید و چه قدر بخوانید و در نهایت چگونه بخوانید

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

تازه ها

 

 

 عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید