چرا برخی در آزمون وکالت قبول میشوند و برخی نه؟

چرا برخی در آزمون وکالت قبول میشوند و برخی نه؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/04 0 نظر 9,248 بازدید

نقطه‌ی تمایز قبولی‌ها با سایرین در این است که رتبه‌های برتر و افراد موفق جور دیگری فکر می‌کنند، آنها می‌دانند که برای قبول شدن در هر آزمونی، و برای بهتر شدن در زندگی باید از درون بهتر شد! آنها از «معجزه مهارت‌های نرم» آگاهند! و برای بهتر شدن از درون و رسیدن به چیزی که لایق و شایسته‌اش هستند می‌دانند که باید ابتدا «مهارت‌های نرم» را فرا بگیرند!

 

به سبب شغل و 2 دهه کار آموزش یک تحقیقی را انجام دادیم و آن این که چرا برخی در آزمون وکالت موفق می‌شوند و رتبه می‌آورند و خیل هم علی‌رغم تلاش و کوشش فراوان باز هم موفق نمی‌شوند!


ابتدا روی کتب و منابع مطالعاتی قبولی‌ها و رتبه‌های برتر متمرکز شدیم و دیدیم که خیلی از ردّی‌ها هم همان منابع را خوانده‌اند امّا نتیجه‌ی مورد نظرشان را کسب نکرده‌اند.


سپس روی مدّت زمان و ساعات مطالعه‌ی روزانه رتبه‌های برتر متمرکز شدیم، در این مورد هم دیدیم که خیلی از ردّی‌ها هم به همان میزان و یا حتی بیشتر هم وقت برای مطالعه گذاشته‌اند و درس خوانده‌اند امّا نتیجه‌ی کار آن چیزی نبوده که انتظارش را داشته‌اند.


سپس روی چگونگی مطالعه، میزان یادگیری استعداد و ضریب هوشی هر دوگروه کار کردیم، دیدیم که این شاخص هم معیار دقیقی برای تمایز نیست چرا که خیلی از افرادی که امسال قبول یا رتبه شده بودند در سال قبل رتبه‌های 3 رقمی و بالاتر داشته‌اند. پس نمی‌توانیم بگوییم که اگر کسی قبول نشده، از ضریب هوشی پایین و استعداد کم برخوردار است و یا حتی بالعکس!!


تلاش و کوشش و پشتکار را بعنوان وجه تمایز این دو دسته فرض قرار دادیم امّا با بررسی دقیق‌تر متوجه شدیم که فقط تلاش و کوشش کفایت نمی‌کند.
پس از بررسی‌های فراوان و گفتگو و مصاحبه با رتبه‌های برتر پی بردیم که آنان نه منابع متفاوت از دیگران را خوانده‌اند و نه از نظر وقت و زمان مطالعه، خودکشی کرده‌اند و هم میزان فراگیری آنها بیشتر از سایرین بوده است.


لکن به یک وجه تمایز جالبی دست پیدا کردیم اسم این وجه تمایز را گذاشتیم «مهارت‌های نرم»که می‌توان از آن بعنوان ویژگی همه افراد موفق در سراسر جهان نام برد.
 معتقدیم که اگر شما هم ردّپای آنها را دنبال کنید مطمئناً می‌توانید همان نتیجه همان دستاوردها و یا حتی بهتر از آنها را بدست آورید. 


نقطه‌ی تمایز افراد موفق و قبولی‌ها با سایرین در این است که رتبه‌های برتر و افراد موفق جور دیگری فکر می‌کنند، آنها می‌دانند که برای قبول شدن در هر آزمونی، و برای بهتر شدن در زندگی باید از درون بهتر شد! آنها از «معجزه مهارت‌های نرم» آگاهند! و برای بهتر شدن از درون و رسیدن به چیزی که لایق و شایسته‌اش هستند می‌دانند که باید ابتدا «مهارت‌های نرم» را فرا بگیرند!


چیزی که در ساختار آموزشی نه دوران مدرسه – نه دوران دبیرستان و نه در دانشگاه به ما نیاموختند!!! در مقاله‌های بعدی به شما می‌آموزیم که چگونه با فراگیری فقط 3  مهارت آینده‌ای متفاوت را برای خود رقم زنید!!
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مولف:قاسم حسین آبادی   به همراه برنامه ریزی درسی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

 آزمون وکالت98:مناسبترین منبع کدام است؟

آزمون وکالت98:مناسبترین منبع کدام است؟

مناسب‌ترین منابع وکالت 98 کدامند؟ اولیّن و یکی از مهمترین گام‌های قبولی در آزمون‌های حقوقی، بخصوص آزمون وکالت 98، انتخاب و تهیه‌ی منابع مطالعاتی مناسب است.

پاسخ به مهمترین سوال درباره آزمون وکالت: آیا من قبول میشوم؟؟

پاسخ به مهمترین سوال درباره آزمون وکالت: آیا من قبول میشوم؟؟

اگر پاسخ این سوال برایتان ازقبل مشخص باشد قطعا از عملکرد بهتری برخوردار خواهید شد. دراین مقاله قاسم حسین آبادی باسابقه دو دهه تجربه کار آموزشی در رشته حقوق به شما کمک می‌کند تا دیدگاه درستی نسبت به آزمون و قبولی در آن بدست آورید.

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه جزای عمومی و اختصاصی

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه جزای عمومی و اختصاصی

14 سوال حقوق جزای آزمون وکالت97 عینا از کتاب های کمک حافظه عمومی و اختصاصی مطرح شده بود.

 آزمون وکالت 98:(منابع پیشنهادی دوراندیشان)

آزمون وکالت 98:(منابع پیشنهادی دوراندیشان)

معیارهای انتخاب مناسب‌ترین منبع آزمون وکالت: 1- توجه به سطح علمی و میزان آمادگی خود 
2- مدّت زمان و وقتی که می‌توانید به مطالعه اختصاص دهید.
3-ویژگی و شرایط فردی ( کند‌خوان بودن! – تند‌خوان بودن! – زمان شروع تا آزمون!

چهار نکته مهم برای قبولی در آزمون وکالت و کسب رتبه ممتاز

چهار نکته مهم برای قبولی در آزمون وکالت و کسب رتبه ممتاز

در این مقاله شمابا چند نکته بسیار مهم که تأثیر بسزایی در موفقیت شما دارد  آشنا میشوید. یاد میگیرید که چه چیزی را بیشتر بخوانید چگونه منابع را انتخاب کنید و چه قدر بخوانید و در نهایت چگونه بخوانید

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه آیین دادرسی کیفری

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه آیین دادرسی کیفری

مفتخریم هر 20 سوال آیین دادرسی کیفری آزمون وکالت 97 عینا در کمک حافظه آیین دادرسی کیفری مطرح شده بود.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

تازه ها

 

 

 عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید