چرا برخی در آزمون وکالت قبول میشوند و برخی نه؟

چرا برخی در آزمون وکالت قبول میشوند و برخی نه؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/04 0 نظر 7,284 بازدید

نقطه‌ی تمایز قبولی‌ها با سایرین در این است که رتبه‌های برتر و افراد موفق جور دیگری فکر می‌کنند، آنها می‌دانند که برای قبول شدن در هر آزمونی، و برای بهتر شدن در زندگی باید از درون بهتر شد! آنها از «معجزه مهارت‌های نرم» آگاهند! و برای بهتر شدن از درون و رسیدن به چیزی که لایق و شایسته‌اش هستند می‌دانند که باید ابتدا «مهارت‌های نرم» را فرا بگیرند!

 

به سبب شغل و 2 دهه کار آموزش یک تحقیقی را انجام دادیم و آن این که چرا برخی در آزمون وکالت موفق می‌شوند و رتبه می‌آورند و خیل هم علی‌رغم تلاش و کوشش فراوان باز هم موفق نمی‌شوند!


ابتدا روی کتب و منابع مطالعاتی قبولی‌ها و رتبه‌های برتر متمرکز شدیم و دیدیم که خیلی از ردّی‌ها هم همان منابع را خوانده‌اند امّا نتیجه‌ی مورد نظرشان را کسب نکرده‌اند.


سپس روی مدّت زمان و ساعات مطالعه‌ی روزانه رتبه‌های برتر متمرکز شدیم، در این مورد هم دیدیم که خیلی از ردّی‌ها هم به همان میزان و یا حتی بیشتر هم وقت برای مطالعه گذاشته‌اند و درس خوانده‌اند امّا نتیجه‌ی کار آن چیزی نبوده که انتظارش را داشته‌اند.


سپس روی چگونگی مطالعه، میزان یادگیری استعداد و ضریب هوشی هر دوگروه کار کردیم، دیدیم که این شاخص هم معیار دقیقی برای تمایز نیست چرا که خیلی از افرادی که امسال قبول یا رتبه شده بودند در سال قبل رتبه‌های 3 رقمی و بالاتر داشته‌اند. پس نمی‌توانیم بگوییم که اگر کسی قبول نشده، از ضریب هوشی پایین و استعداد کم برخوردار است و یا حتی بالعکس!!


تلاش و کوشش و پشتکار را بعنوان وجه تمایز این دو دسته فرض قرار دادیم امّا با بررسی دقیق‌تر متوجه شدیم که فقط تلاش و کوشش کفایت نمی‌کند.
پس از بررسی‌های فراوان و گفتگو و مصاحبه با رتبه‌های برتر پی بردیم که آنان نه منابع متفاوت از دیگران را خوانده‌اند و نه از نظر وقت و زمان مطالعه، خودکشی کرده‌اند و هم میزان فراگیری آنها بیشتر از سایرین بوده است.


لکن به یک وجه تمایز جالبی دست پیدا کردیم اسم این وجه تمایز را گذاشتیم «مهارت‌های نرم»که می‌توان از آن بعنوان ویژگی همه افراد موفق در سراسر جهان نام برد.
 معتقدیم که اگر شما هم ردّپای آنها را دنبال کنید مطمئناً می‌توانید همان نتیجه همان دستاوردها و یا حتی بهتر از آنها را بدست آورید. 


نقطه‌ی تمایز افراد موفق و قبولی‌ها با سایرین در این است که رتبه‌های برتر و افراد موفق جور دیگری فکر می‌کنند، آنها می‌دانند که برای قبول شدن در هر آزمونی، و برای بهتر شدن در زندگی باید از درون بهتر شد! آنها از «معجزه مهارت‌های نرم» آگاهند! و برای بهتر شدن از درون و رسیدن به چیزی که لایق و شایسته‌اش هستند می‌دانند که باید ابتدا «مهارت‌های نرم» را فرا بگیرند!


چیزی که در ساختار آموزشی نه دوران مدرسه – نه دوران دبیرستان و نه در دانشگاه به ما نیاموختند!!! در مقاله‌های بعدی به شما می‌آموزیم که چگونه با فراگیری فقط 3  مهارت آینده‌ای متفاوت را برای خود رقم زنید!!
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مولف:قاسم حسین آبادی   به همراه برنامه ریزی درسی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

آزمون وکالت97:تاثیر کمک حافظه حقوق مدنی

آزمون وکالت97:تاثیر کمک حافظه حقوق مدنی

مفتخریم 18 سوال حقوق مدنی آزمون وکالت 97 عینا در کمک حافظه حقوق مدنی 2جلدی و 2سوال عینا در کتاب تست قوانین خاص حقوقی مطرح شده بود.

قبولی در آزمون وکالت(با تصور و خیال ذهنی)

قبولی در آزمون وکالت(با تصور و خیال ذهنی)

چگونه از تصور و تخیل ذهنی برای قبولی در آزمون وکالت استفاده کنیم؟! هر آنچه که در ذهن انسان رسوخ کند خداوند آن را به ما داده است، برماست که آن را باور کنیم و برای واقعیت بخشیدن به آن کاری کنیم.

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه جزای عمومی و اختصاصی

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه جزای عمومی و اختصاصی

14 سوال حقوق جزای آزمون وکالت97 عینا از کتاب های کمک حافظه عمومی و اختصاصی مطرح شده بود.

دلمشغولی های داوطلبین پس از آزمون وکالت97

دلمشغولی های داوطلبین پس از آزمون وکالت97

اکنون بعد از آزمون وکالت است، احتمالاً شما هم مشتاق هستید تا سریع‌تر کلید پیشنهادی ارائه شده از سوی مؤسسات مختلف را ببینید یا شاید هم ترجیح می‌دهید به آن توجه نکنید!

پاسخ به مهمترین سوال درباره آزمون وکالت: آیا من قبول میشوم؟؟

پاسخ به مهمترین سوال درباره آزمون وکالت: آیا من قبول میشوم؟؟

اگر پاسخ این سوال برایتان ازقبل مشخص باشد قطعا از عملکرد بهتری برخوردار خواهید شد. دراین مقاله قاسم حسین آبادی باسابقه دو دهه تجربه کار آموزشی در رشته حقوق به شما کمک می‌کند تا دیدگاه درستی نسبت به آزمون و قبولی در آن بدست آورید.

 آزمون وکالت 98:(منابع پیشنهادی دوراندیشان)

آزمون وکالت 98:(منابع پیشنهادی دوراندیشان)

معیارهای انتخاب مناسب‌ترین منبع آزمون وکالت: 1- توجه به سطح علمی و میزان آمادگی خود 
2- مدّت زمان و وقتی که می‌توانید به مطالعه اختصاص دهید.
3-ویژگی و شرایط فردی ( کند‌خوان بودن! – تند‌خوان بودن! – زمان شروع تا آزمون!

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

تازه ها

 

 

 عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید