موفقیت در آزمون وکالت از کجا شروع می‌شود?

چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/03 1 نظر 800 بازدید

موفقیت در آزمون وکالتاز کجا شروع می‌شه؟ از کتاب – جزوه – منابع – از کلاس و برنامه‌ریزی – استفاده از تجربه دیگران – از مطالعه‌ی روزانه حداقل 10 ساعته – از شروع به موقع – از تلاش و کوشش و پشتکار بسیار زیاد؟؟؟!!!

سلام به جلسه‌ی سوّم از برنامه‌ی درآزمون وکالت بدرخشید خوش آمدید.
من بعنوان یک مربی در هر جلسه متعهدم که به شما آموزش بدم و قدم‌های واقعی و عملی را نشانتان بدم تا بتونید فرصت‌های جدیدی رو برای خودتان ایجاد کنید.
در جلسات قبل ما راجع به «هدا» صحبت کردیم، در مورد دلیل و چرایی کارهاتون و در مورد هدف و هزینه‌هایی که باید متقبل بشید و مسئولیتی که باید بپذیرید صحبت کردیم و برای هر هفته یک مشق و تکلیف دادم تا انجام بدید!
در این جلسه ما قبل از حرف آخر هدا یعنی اقدام و اجرا در مورد موضوع مهمی صحبت می‌کنیم که کمتر به اون توجه شده، بارها از من سئوال میشه که من تمام تلاشم رو می‌کنم امّا نمی‌دونم چرا نتیجه نمی‌گیرم؟ یا ممکنه این سئوال براتون پیش بیاد که من خیلی خوب شروع می‌کنم امّا نمی‌دونم چرا زود خسته می‌شم و افکار منفی میاد سراغم و کارو رها می‌کنم و با اون انگیزه‌ی اولیه ادامه نمی‌دم .
خوب اگر تمام تلاشت‌رو می‌کنی امّا به آنچه که می‌خواهی نمی‌رسی به نظر یه جای کار تو اشکالی داره؟
 تو این برنامه‌ می‌خوام راجع به این اشکال صحبت کنیم!
گفتیم که همه چیز یکدفعه و اتفاقی بوجود نمی‌یاد! گفتیم که رسیدن به پول و هر خواسته‌ایی تو زندگی – قبولی در آزمون وکالت و یا هر آزمون دیگری، اصلاً رشد – تکامل و پیشرفت یک روند است، یک مسیره که باید آن را طی کرد. موفق شدن یک سفره و این سفر پُر از فراز و نشیب و این را باید بپذیریم، تا این جارو همه می‌پذیرند امّا مشکل از باورهای منفی ناشی می‌شه که نسبت به خودمان داریم.
مثل: تو نمی‌تونی – تو هیچوقت قبول نمی‌شی – از تو گذشته – مغزت دیگه نمی‌کشه – تو استعداد نداری – این از توان تو خارجه و ...
ابتدا باید این باورهای نادرست را اصلاح کرد، کسیکه باور نداره می‌شه پرواز کرد – کسیکه باور نداره می‌شه مسیر 1000 کیلومتری را کمتر از یک ساعت رفت – کسیکه ترس از پرواز داره و ... هیچوقت نمی‌تونه سریع رسیدن به مقصد را تجربه کنه!
هر روز با افراد زیادی روبرو می‌شوم که دوست دارند وکیل بشن امّا تو حرفاشون می‌فهم که مطمئن هستند که نمی‌توانند آرزوی خودشون رو برآورده کنند، وقتی علت را می‌پرسم می‌گویند از استعداد و یا معلومات و یا آمادگی کافی برخودار نیستند، آنها به دلایلی که برای شکست ارائه می‌کنند بیشتر ایمان دارند تا به رؤیاهاشون!!


موفقیت در آزمون وکالت از کجا شروع می‌شه؟ از کتاب – جزوه – منابع – از کلاس و برنامه‌ریزی – استفاده از تجربه دیگران – از مطالعه‌ی روزانه حداقل 10 ساعته – از شروع به موقع – از تلاش و کوشش و پشتکار بسیار زیاد؟؟؟!!!


سئوال را دوباره تکرار می‌کنم موفقیت در آزمون وکالت از کجا شروع می‌شود؟
تجربه 2 دهه کار آموزشی به من یاد داده که؛ موفقیت و قبولی از درون تو شروع میشه، از ذهن تو از باور و شیوه‌ی تفکر شما ...
ما برای رسیدن به آرزوهایمان از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم امّا هیچ کاری هم برای شناسایی باورهای منفی و برای اصلاح آن باورها نمی‌کنیم! هرچند که همه می‌دانیم؛
هر چه که در زندگی بدست بیاوریم بر اساس باورهای ماست! زندگی حال و آینده‌ی ما از باورهای ما شکل می‌گیرند ...
حالا این باور چیه که این قدر مهّم است؟
باور همان فکری است که خیلی زیاد در ذهن ما تکرار می‌شود! و لزوماً هم ممکنه این فکر درست نباشه!!! نکته این جاست که هر چیزی که در ذهن ما بارها و بارها تکرار بشه تبدیل به نیرویی می‌شود که زندگی حال و آینده‌ی مارو شکل می‌دهد  ...
اگر از شرایط فعلی‌مان راضی نیستیم ناشی از باورهای منفی است که بارها و بارها و بصورت ناخواسته در ذهن خود تکرار می‌کنیم و اولین قدم برای اصلاح باورهای منفی این است که بپذیریم که هر چه در زندگی بدست بیاوریم بر اساس باورهای ماست،!
نکته دوّم اینکه، ذهن منفی‌گرای ما دائماً بدنبال دلایلی است برای نشان دادن عدم توانایی ما در انجام کارها؟! بجای این که مدام در ذهن خود دلایل عدم توانایی انجام کارها را مرور کنید، بیایید و برعکس عمل کنید دلایلی بیاورید که چرا شما قادر به انجامش هستید، این کاریه که هیچوقت انجام نداده‌ایم!
در ادامه چند مورد از باورهای منفی و ضعیف‌کننده را نام می‌برم و در مقابلش باورهای تقویت‌کننده را می‌یارم!
باورهای ضعیف‌کننده:
من توان انجامش را ندارم ... این جمله ذهن شما را مقاوم کرده
باورهای تقویت‌کننده:
آیا می‌دونی سازنده‌ترین جمله‌ی زندگی بشر چی بوده؟ من توان انجام هر کاری رو که تصمیم به انجامش می‌گیرم را دارم!!! بعد از باور این جمله است که کائنات «شرایط توانستن» را برای شما فراهم می‌کند.
باورهای ضعیف‌کننده:
مارو چه به قبولی در وکالت ... وکالت مال از ما بهترونه ... در باورهای محدودکننده خودمان را لایق داشتن ... نمی‌دانیم ... این ذهن و باورهای محدودکننده‌ی ماست که خودمان را لایق بیش از این نمی‌داینم ...
باورهای تقویت‌کننده:
من لایق زندگی بهتری هستم، لایق شغل بهتر – بدن سالم‌تر – معنویت و آرامش بیشتر و یا پول و ثروت بیشتر و برای آن تلاش می‌کنم.
کائنات همیشه به پیام‌های ذهنی شما توجه می‌کنه، او تابع دستورات شماست. یادت باشه این دستورات از طریق افکار غالب ذهن شما تعیین کیفیت میشه و ارسال می‌گردد!!!
یک باور محدودکننده‌ی دیگه:
چند ساله شرکت می‌کنم و قبول نمی‌شم! دیگه دیره یا از ما گذشته و ... حالا ببینیم بعداً چی میشه ...
باورهای تقویت‌کننده:
اصلاً مهّم نیست که چند سال دارید. یا اصلاً اهمیتی نداره که شما در گذشته چقدر فرصت را نادیده گرفته و یا از دست داده‌اید و الآن کجا هستید. این رو قبول کنید که هرگز برای تصمیم جدید و اقدام جدید دیر نیست! امروز را شروع کن – امروز را آغاز کن – برای شروع دوباره هرگز دیر نیست!

فکر غالب روزانه‌ی شما چیه ...
مشق این هفته‌ات این که برای خودت وقت بزاری و یکبار هم که شده باورهای محدودکننده تو شناسایی کنی، برای این کار یک برگ کاغذ بردار و آن چیزایی رو که نمی‌خواهی داشته باشی را بنویس ...
در ارتباط با خودت – با شغلت – با درآمدت – با روابط‌ات و ... البته ممکنه در شروع کار دشوار باشه امّا اگر بتونی 10 تا 15 تا باور محدودکننده‌تو بنویس، خیلی خوبه !!!
مثلاً:
-من آدم جذابی نیستم
-من کم استعدادم
من بدشانسم و الی آخر
بعد که آن‌ها را نوشتی حالا در مقابلش همان جمله را تبدیل به فعل مثبت کن و سعی کن یکی از این 15 باور محدودکننده‌رو انتخاب کنی و مثبت آن‌رو به مدّت یکهفته هر لحظه تکرارش کنی و اونو به فکر غالب این هفته‌ات تبدیل کنی. اگر هم نتوانستی مهّم نیست فقط باورهای محدودکننده‌ات را بنویس و اگر می‌خواهی من کمکت کنم اونارو برای من بنویس تا برای هر باور محدودکننده‌ت یک باور تقویت‌کننده بنویسم و در اختیارت قرار بدم.
تمرین دوّم برای کنترل افکار منفی؛
برای این کار یک کش پول به دست راستت بینداز و هر وقت هر فکر منفی اومد سراغت اون کشو بکش و رهاش کن، درد کش باعث یادآوری میشه که فکر‌توکنترل کنی و ببریش به سمت یک باور تقویت‌کننده.
البته این تغییر باورها نیاز به ممارست داره کمی زمان می‌خواهد، پس کاری که الآن باید انجام بدی اینه که به باورهای تقویت‌کننده‌ات فکر کنی و برای هر روز به این درسهات کوش بدی و اگر نظری داری یا می‌خواهی چیزی رو در فضای مجازی منتشر کنی و یا سئوالی داری میتونی زیر همین پست انجام بدی من به تمام آنها پاسخ خواهم داد.
لطفاً مارو به دوستات معرفی کن، اینجوری می‌تونیم از هم حمایت کنیم، ما تو این سفر با همیم، من مطمئنم که هر کس چیزی رو که بخواد بدست میاره!!!
من قاسم حسین‌آبادی مدرس ایجاد فرصت‌های جدید در زندگی و کسب و کار هستم، دوباره می‌بینمت ...
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مجموعه سوالات 5 سال آزمون وکالت(تا پایان سال 97)

مولف:قاسم حسین آبادی   به همراه برنامه ریزی درسی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

 آزمون وکالت98:مناسبترین منبع کدام است؟

آزمون وکالت98:مناسبترین منبع کدام است؟

مناسب‌ترین منابع وکالت 98 کدامند؟ اولیّن و یکی از مهمترین گام‌های قبولی در آزمون‌های حقوقی، بخصوص آزمون وکالت 98، انتخاب و تهیه‌ی منابع مطالعاتی مناسب است.

استرس آزمون وکالت

استرس آزمون وکالت

دوستان سلام؛ «استرس دارم، کمک لطفاً» روی سخنم با شمائیکه چندین ماهه دارید درس می‌خوانید، شاید هم یکسال یا بیشتر!! خیلی خسته شده‌اید! به خودتون می‌گید، این آزمون کی تموم میشه راحت شیم!!!!  

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه جزای عمومی و اختصاصی

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه جزای عمومی و اختصاصی

14 سوال حقوق جزای آزمون وکالت97 عینا از کتاب های کمک حافظه عمومی و اختصاصی مطرح شده بود.

آزمون وکالت 97: معجزه ی مرور سریع(3 روزبه آزمون)

آزمون وکالت 97: معجزه ی مرور سریع(3 روزبه آزمون)

در 3 روز باقی مانده تا آزمون وکالت چه بخوانیم؟ در این مدت قرار نیست مطلبی را یاد بگیرید یا حفظ کنید، هدف یادآوری نکات و کلیدها واژه‌ها است.در مرور نکات وسواس نداشته باشید.مطالب را فقط از طریق مرور چشمی به حافظه کوتاه مدت انتقال بده! 

قبولی در آزمون وکالت(با تصور و خیال ذهنی)

قبولی در آزمون وکالت(با تصور و خیال ذهنی)

چگونه از تصور و تخیل ذهنی برای قبولی در آزمون وکالت استفاده کنیم؟! هر آنچه که در ذهن انسان رسوخ کند خداوند آن را به ما داده است، برماست که آن را باور کنیم و برای واقعیت بخشیدن به آن کاری کنیم.

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه آیین دادرسی کیفری

آزمون وکالت 97:تاثیر کمک حافظه آیین دادرسی کیفری

مفتخریم هر 20 سوال آیین دادرسی کیفری آزمون وکالت 97 عینا در کمک حافظه آیین دادرسی کیفری مطرح شده بود.

نظرات

سعید
۱۳۹۸/۰۳/۰۷۰۰
پاسخسلام ، استاد بزرگوار ، دوتا از ویدیو های شما رو دیدم بسیار عالی بود. در گیری ذهنی برام ایجاد شده و در حال جدال ذهنی برای پاسخ به سوالات چرایی هستم . احساس مردد بودن میکنم و اینکه سردرگمی خاصی دارم . امیدوارم بتونم افکارم رو سرو سامان بدم . متشکر و ممنونم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

تازه ها

 

 

 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید